P.R.P. UYGULAMASI - Galata Hair Clinic

P.R.P. UYGULAMASI

P.R.P. (Platelet Rich Plazma) tedavisi; Platelet yada trombosit dediğimiz kan hücrelerini içeren plazmanın saçlı deri tedavilerinde, deri altına enjeksiyon yöntemi ile uygulamasıdır. PRP tedavilerinde fayda görmeyi beklediğimiz Platelet’ler onarıcı maddelerle yüklüdür ve doku onarımında başrol oynarlar. Çevresel etkenler, genetik faktörler, yaşlanma, stresli yaşam, sigara ve alkol kullanımı gibi metabolizmayı olumsuz etkileyen bazı koşullara maruz kalındığında hücre yenilenmesi yavaşlar veya tamamen durur. Bu tip durumlarda ise saç dökülmesi kaçınılmaz bir hal alır. Onarıcı Platelet’ler sorunlu bölgeye kan dolaşımı ile ulaşamıyorsa yürütülmesi gereken mantık aslında çok basittir. Bu hücreler kanımızda mevcut olduğundan, tek yapmamız gereken Platelet’leri kandan ayırmak ve sorunlu bölgeye nakletmektir.

Kişiden alınan 10 cc gibi(1 çay bardağının dibi kadar) az bir miktar kan tüp içerisinde santrifüj cihazına yerleştirilir. Santrifüj cihazının görevi bizim için önemli olan PRP ve PPP plazmalarını ayrıştırabilmektir. 3000 devir hızında ortalama 8-10 dakika boyunca santrifüj edilen kan ayrıştırılmış olur. Bu ayrışma sonucu santrifüj edilen kan hücrelerine PRP Kit’i ilavesi yapılarak, napaj yöntemiyle hasarlı olan bölgeye enjeksiyonu yapılır.

Ayda bir kez olmak üzere 3 seans halinde uygulanmaktadır ve kalıcılığının artması için 6-12 ayda 1 kez tekrar edilmesi önerilmektedir. Yapılacak olan bu seansların neticesinde ise; mevcut saçlarınızın eskisi gibi güçlenmelerini ve volume kazanmalarını ortalama %80 oranında sağlamaktayız.

Bir cevap yazın

Güzellik ve Sağlık konusunda alanın uzman tıbbi ekiplerimizde sektöre yenilik getirmek amacıyla profesyonel hizmetler sunan bir sağlık kuruluşudur…

Bize Ulaşın !


    © 2020 Tüm Hakları Sakları. Galata Hair Clinic

    Scroll to top
    Open chat