11Eyl

BOTOKS

Botoks işlemi; genetik olarak oluşan, güneşin salgılamış olduğu ultraviyole ışınlardan kaynaklı, yoğun mimik hareketlerinden yada yaşlanma nedeniyle ciltte oluşan kırışıklık veya çizgi görünümünü yok etmek, sarkık kaşların kaldırılması işleminde en çok tercih edilen bir uygulamadır.

Botoks işlemi, içerisinde bulunan toksinlerin ince uçlu insülin iğneleri yardımıyla sorunlu olan bölgenin kas dokusuna enjekte edilen bir yöntemdir.

Günümüzde en çok tercih edilen kırışıklık giderici yada kırışıklık oluşmasını önlemek amacıyla tercih edilen botoks yöntemi ortalama 40 dk civarında enjekte edilmektedir. İşlem etkisi kişiden kişiye göre değişebilmekle birlikte genellikle ilk uygulamada 4-6 ay, tekrar eden seanslarda ise 6-12-15 aya kadara etkisi devam edebilmektedir.

Bilinen pek bir yan etkisi olmamakla birlikte, hamile, emziren kadınlara, ciddi deri rahatsızlığı veya bulaşıcı rahatsızlığı olan kişi uygulama yapılamamaktadır.

 

Bir cevap yazın

Güzellik ve Sağlık konusunda alanın uzman tıbbi ekiplerimizde sektöre yenilik getirmek amacıyla profesyonel hizmetler sunan bir sağlık kuruluşudur…

Bize Ulaşın !


    © 2020 Tüm Hakları Sakları. Galata Hair Clinic

    Scroll to top
    Open chat